Infolinia dedykowana pracodawcom, którzy oferują zatrudnienie dla obywateli Ukrainy

Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu uruchomił specjalną infolinię dedykowaną pracodawcom, którzy oferują zatrudnienie dla obywateli Ukrainy przebywających legalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Informacje na temat legalności pobytu, możliwości zatrudnienia obywateli Ukrainy i związanych z tym obowiązków pracodawcy udzielane będą pod numerem telefonu +48 534 032 047 w godzinach od 8.00 do 15.00.

W obecnej chwili Centrum Integracji Cudzoziemców pełni funkcję punktu informacyjnego oraz świadczy usługi asystenckie doradców międzykulturowych na rzecz cudzoziemców. Już w najbliższym czasie oferta będzie obejmowała – zależnie od zgłaszanych potrzeb – m.in.:

• organizację kursów z języka polskiego dla dorosłych i dzieci,
• organizację kursów adaptacyjnych,
• wsparcie psychologiczne,
• wsparcie doradcy zawodowego,
• usługi tłumaczeń przysięgłych,
• zajęcia animacyjne i integracyjne dla dzieci i dorosłych,
• kampanie społeczne i działania na rzecz społeczności lokalnej.